81 471 49 69sprzedaz@polspray.com.pl
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Farba dyspersyjno-krzemianowa AQUATEX KABE 10 l

  aquatex.jpg
  Dostępność:na wyczerpaniu
  Wysyłka w:24 godziny
  Cena:154,13 zł154.13
  ilośćszt.
  dodaj do przechowalni

  Opis

  Farba dyspersyjno-krzemianowa AQUATEX 10 l KABE

  Dyspersyjno-krzemianowa farba nawierzchniowa do wykonywania ochronno-dekoracyjnych powłok malarskich wewnątrz budynków. Wytwarzana na bazie innowacyjnej szwajcarskiej technologii, w połączeniu krzemianowego i dyspersyjnego środka wiążącego. Charakteryzuje się tym, że nie zmienia właściwości retencyjnych podłoża (ściany w sposób naturalny przyjmują i oddają wilgoć), dzięki czemu w pomieszczeniach „mokrych” (takich jak: kuchnie, łazienki, pralnie, pomieszczenia w przyziemiu budynku) zmniejsza się zawartość wilgoci w powietrzu. W takich pomieszczeniach jest szczególnie polecana do malowania sufitów i górnych powierzchni ścian. Farba AQUATEX służy również do malowania ścian i sufitów w pomieszczeniach „suchych” (jak np.: salon, sypialnia, sale konferencyjne czy pomieszczenia biurowe). Stosowana jest do pierwotnego i renowacyjnego malowania podłoży mineralnych (jak np.: beton, tynki wapienne, wapienno-cementowe, cementowe i gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe), jak i pokrytych dobrze związaną powłoką, wyprawą na bazie tworzyw sztucznych. Nowe podłoża mineralne (jak tynki cementowe i cementowo-wapienne) nie wymagają białkowania czy gruntowania i mogą być malowane farbą już po upływie 14 dni od ich wykonania.

  Dane techniczne:

  Bazowy środek wiążący spoiwo kopolimerowe i potasowe szkło wodne
  Pigmenty nieorganiczne pigmenty barwne
  Zawartość lotnych związków organicznych LZO kat A/a. Produkt zawiera poniżej 30 g/l LZO
  Gęstość ok. 1,50 g/cm³
  Kolory biały i wybrane kolory wg wzornika KABE oraz kolory pastelowe wg dostarczonego wzoru
  Stopień połysku głęboko matowy
  Rozcieńczalnik woda
  Średnie zużycie ok. 0,22 l/m² (przy dwukrotnym malowaniu na gładkim podłożu)
  Temperatura stosowania (powietrza i podłoża) od +5°C do +25°C
  Względna wilgotność powietrza ≤80%
  Względny opór dyfuzyjny przy gr. powłoki 140 μm Sd = 0,02 m
  Współczynnik nasiąkliwości powierzchniowej w 0,058 kg/m² • h0,5
  Odporność na szorowanie na mokro farba klasy I (wg normy PN-EN 13300), farba klasy I (wg normy PN-C-81914
  Opakowania Jednorazowe opakowania plastikowe zawierające 2,5, 5 i 10 l produktu
  Przechowywanie Przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu w pomieszczeniu chłodnym, lecz zapewniającym ochronę przed mrozem. Opakowanie napoczęte szczelnie zamknąć i jak najszybciej zużyć
  Okres przydatności do stosowania

  12 miesięcy od daty produkcji podanej na opakowaniu wyrobu, przy oryginalnie zamkniętym opakowaniu

  PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, czyste i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego. W przypadku występowania porostu grzybów podłoże należy oczyścić mechanicznie, a następnie odkazić preparatem ALGIZID. Przebarwienia, plamy nikotynowe i wykwity po zaciekach wodnych należy wcześniej przemalować farbą izolującą MILAMAT. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy (jak np.: odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie) trzeba usunąć. Pozostałości farb klejowych lub wapiennych należy dokładnie usunąć, a podłoże zmyć wodą. Stare i/lub zabrudzone podłoża umyć i odtłuścić wodą z dodatkiem preparatu CLEANFORCE. W sytuacji, gdy nierówności podłoża są znaczne, ścianę należy wstępnie wyrównać zaprawą KOMBI FINISZ, a następnie całą powierzchnię wygładzić masą szpachlową PROFINISZ. Przy małych
  nierównościach można od razu zastosować szpachlówkę PROFINISZ. Podłoża chłonne przed nakładaniem mas i/lub zapraw szpachlowych należy zagruntować preparatem BUDOGRUNT WG. Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne można malować po upływie 2 tygodniowego okresu sezonowania, tynki gipsowe po tygodniu, natomiast tzw. „suchą zabudowę” bezpośrednio po przeszlifowaniu i odpyleniu.
  Uwaga: Bezpośrednio przed nanoszeniem farby powierzchnie wykonane z materiałów wrażliwych na alkalia (jak np.: drewno, metal, szkło lub cegła klinkierowa) należy zabezpieczyć przed zachlapaniem. Masa szpachlowa PROFINISZ
  może być stosowana tylko w pomieszczeniach, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.

  PRZYGOTOWANIE FARBY: Opakowanie zawiera produkt gotowy do stosowania. W razie potrzeby farbę można rozcieńczyć określoną ilością wody, dodając do pierwszego malowania 20÷30% objętościowych, a do drugiego 5÷15% (przy ustalaniu ilości wody należy uwzględnić rodzaj podłoża, warunki wysychania i technikę aplikacji).
  Uwaga: Mieszanie farby AQUATEX z innymi farbami może spowodować obniżenie parametrów technicznych produktu.
  NANOSZENIE: Farbę nanosić na podłoże w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka lub przez natrysk (w tym także metodą „airless”). Zaleca się zastosowanie wałka malarskiego z runa owczego o dł. włosia 18 mm. Drugą warstwę farby nanosić dopiero po wyschnięciu pierwszej warstwy.

  WYSYCHANIE: Czas schnięcia naniesionej na podłoże jednej warstwy farby (w temperaturze +20°C i przy wilgotności względnej powietrza 55%) wynosi ok. 3 godziny. Podczas nanoszenia i wiązania farby powinna występować temperatura powietrza powyżej +5°C. Bezpośrednio po wykonaniu prac, narzędzia należy umyć wodą. Uwaga: Niska temperatura i duża wilgotność powietrza wydłużają okres wysychania powłoki. Pomieszczenia zamknięte należy po malowaniu wietrzyć aż do zaniku specyficznego zapachu.

  WSKAZÓWKI WYKONAWCZE: W celu uniknięcia różnic kolorystycznych niezbędne jest wykonanie powierzchni stanowiącej odrębną całość architektoniczną, w jednym cyklu roboczym, materiałem z tej samej partii produkcyjnej. Podczas nanoszenia i wiązania farby powinna występować temperatura powietrza powyżej +5oC. Bezpośrednio po zakończeniu prac, narzędzia należy umyć wodą. Uwaga: Niska temperatura i duża wilgotność powietrza mogą mieć niekorzystny wpływ na odcień powłoki malarskiej.

   

   

  Transport:

   

  - Wysyłka kurierska - dotyczy min. 1 palety

   

   

   

  - Dowóz na terenie miasta Lublin - dotyczy ilości pow. 9 szt. - gratis

   

    * proszę o wybranie opcji odbiór osobisty

   

  Produkty powiązane

  Opinie o produkcie (0)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Raty
  Sklep internetowy od home.pl