81 471 49 69sprzedaz@polspray.com.pl
  do kasysuma:0,00 zł
  wyszukiwarka zaawansowana

  Gotowa masa szpachlowa akrylowa PROFINISZ AKORD KABE 30 kg

  profinisz adord.jpg
  Dostępność:na wyczerpaniu
  Wysyłka w:24 godziny
  Cena:64,73 zł64.73
  ilośćszt.
  dodaj do przechowalni

  Opis

   

  Gotowa masa szpachlowa akrylowa PROFINISZ AKORD KABE 30 kg

  do natrysku maszynowego

  Gotowa do użycia szpachla wyrównująca do maszynowego wygładzania powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków. Szczególnie polecana do ostatecznego i wykończeniowego wyrównania i wygładzania powierzchni przed malowaniem. Dzięki białej barwie i gładkiej powierzchni pozwala na ograniczenie ilości malowań dla uzyskania pełnego efektu dekoracyjnego. Produkt w postaci łatwej w aplikacji plastycznej masy, która po stwardnieniu łatwo podaje się obróbce mechanicznej przez szlifowanie. Do stosowania na wszelkich typowych podłożach mineralnych jak np.: beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe.

  Uwaga: Produkt nie powinien być stosowany w pomieszczeniach w których stała wilgotność względna przekracza 70%.

  Dane techniczne:

  Bazowy środek wiążący spoiwo organiczne
  Barwa biała
  Maksymalna grubość jednej warstwy do 3 mm
  Średnie zużycie ok. 1,8 kg/m² na każdy 1 mm grubości warstwy
  Temperatura stosowania (powietrza i podłoża) od +5°C do +25°C

  PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA: Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone i suche oraz wolne od plam i wykwitów chemicznych i biologicznych. W przypadku występowania porostu grzybów podłoże należy oczyścić mechanicznie, a następnie zmyć wodą i odkazić preparatem ALGIZID. Wszelkie luźne, niezwiązane z podłożem warstwy, jak np.: kurz, pył, odspojone tynki lub złuszczone powłoki malarskie trzeba usunąć. Występujące ubytki, nierówności i spękania uzupełnić zgodnie ze sztuką budowlaną. Podłoża pokryte dobrze związaną dyspersyjną powłoką malarską należy przed nakładaniem szpachli przeszlifować papierem ściernym i odpylić. W przypadku nakładania masy na nowo wykonanych podłożach mineralnych (jak np. tynki cementowo-wapienne, cementowe i podłoża betonowe), należy zachować minimalnie 2-tygodniowy okres sezonowania.

  GRUNTOWANIE: Podłoża chłonne należy przed nakładaniem szpachli zagruntować preparatem BUDOGRUNT WG.

  PRZYGOTOWANIE MASY SZPACHLOWEJ:
  Produkt przeznaczony do bezpośredniego stosowania – nie rozcieńczać. Bezpośrednio przed użyciem dokładnie wymieszać.


  NANOSZENIE: Masę szpachlową nanosić na podłoże cienką, równomierną warstwą na grubość od 1 mm do 3 mm, przy pomocy agregatu do natrysku mechanicznego (metodą airless). Do tego celu można stosować zarówno urządzenia specjalnie przeznaczone do nakładania mas szpachlowych (np. T-MAX firmy GRACO) jak i odpowiednio mocne urządzenia do nakładania farb (np. MARK V firmy GRACO lub SPEEFLOPT6900 XLT DI firmy WAGNER). Podczas natrysku masy pistolet prowadzić prostopadle do podłoża w odległości ok. 1,0÷1,2 (T-Max GRACO ) oraz ok. 0,5÷0,6 m ( Mark V GRACO). W przypadku większych nierówności gładź należy nakładać w kilku warstwach po utwardzeniu warstwy poprzedniej. Po wyschnięciu powierzchnię gładzi szpachlowej można szlifować pacą z siatką lub papierem ściernym.

  WYSYCHANIE:
  Nałożona na podłoże warstwa masy szpachlowej o grubości 3 mm nadaje się do dalszej obróbki po ok. 12 godzinach (przy wysychaniu w temp. +20°C i wilgotności względnej powietrza 55%). Duży wpływ na czas wysychania masy szpachlowej ma chłonność podłoża oraz cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu.


  WSKAZÓWKI WYKONAWCZE:
  Podczas nakładania i wysychania masy szpachlowej powinna występować temperatura powietrza i podłoża w przedziale od +5°C do +25°C. Bezpośrednio po zakończeniu prac narzędzia należy umyć wodą.

   

  Produkty powiązane

  Opinie o produkcie (0)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Raty
  Sklep internetowy od home.pl